Александра Пријовиќ се породи

Александра Пријовиќ се породи

Познатата српска пејачка, а воедно и снаа на Лепа Брена, се породи.

Денес во раните утрински часови во една Белградска приватна клиника, Александра Пријовиќ на свет донесе момче. Бебето како што и претходно најавуваа ќе се вика Александар. Синот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ не се одвои од својата сопруга.