Александра Пријович негативна на ковид-19

Александра Пријович негативна на ковид-19

Познатата српска пејачка Алексадра Пријович денес изјави дека е негативна на новиот корона вирус.

Воедно таа подлегнала на тестирање поради тоа што се движела по естрадни собири кои биле жариште на вирусот. Пејачката исто така присуствуваше и на забавата по повод раѓањето на внукот на Цеца, па тоа била уште една причина повеќе да провери дали има ковид-19.

View this post on Instagram

Posle duzeg vremena kod mog najboljeg @laziclaza ❤️

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on