Ако може Иванка Трамп, можете и вие

Ако може Иванка Трамп, можете и вие

Често не е искомбинирана во изборот на модни парчиња, ќерката на претседателот Доналд Трамп, Иванка пред неколку дена во Белата куќа се појавила во необичен комлет.

Иако многумина ја критикуваа дека е облечена како „тетка“, никој не може да и замери бидејчи Иванка ги следеше есенските трендови, што се однесува на бојата, дезенот и кројот.

Жолтиот џемпер на ракавите има копчињаво облик на бисери, детаљ кој оваа сезона се носи на сета можна облека, а карирано се носи на сите можни начини.

Тоа што е најдобро од се е дека Иванка оваа комбинација ја купила во Zara, а за неа не потрошила многу пари. Па ако може Иванка, можете и вие.