Ајнтрахт на интересен начин му го честиташе роденденот на Нико Ковач

Ајнтрахт на интересен начин му го честиташе роденденот на Нико Ковач

Ајнтрахт Франкфурт на интересен начин му честиташе роденден на својот поранешен тренер со посебна порака.

Тој е тренер кој е на линијата на огнот, пред се поради лошите резултати на Баерн на почеток од новата сезона, но од Франкфурт му порачаа:

Се најубаво Нико, од твојата фамилија во Ајтрахт, со додавање во коментар Не се нервирај во Минхен.

Ајнтрахт во мај месец годинава го освои Купот на Германија, совладувајки го токму неговиот сегашен клуб, Баерн Минхен со 3:1.