Адријана Лима убава и на почетокот на кариерата

Адријана Лима го привлече вниманието кога ја започна врската со српскиот кошаркар Марко Јариќ. Поранешната српска снаа за првата на ревијата на Викторија сикрет се појавила во 1999 година кога имала само 19 години.

Нивниот „ангел“ стана две години подоцна и од тогаш целиот свет знае за Адријана Лима.

Како изгледала пред 19 години кога нејзиниот сон почнал да се остварува, погледнете во видеото: