Адријана Лима прекрасна на црвениот тепих во Кан

Адријана Лима прекрасна на црвениот тепих во Кан

Дождот не ја спречи модната парада на премиерата на „Burning“. И Адријана Лима се приклучи кон армијата ѕвезди кои го посетија престижниот Филмски фестивал во Кан.

Убавата Бразилка носеше светол сатенски фустан со висок шлиц и блескав накит од Шопард.