9 ретро парчиња кои се повторно во тренд

9 ретро парчиња кои се повторно во тренд

Велат дека историјата се повторува. Не можеме со сигурност да тврдиме дека тоа е точно, но кога станува збор за модата тоа со сигурност можеме да го потврдиме – облеката и модните додатоци кои беа актуелни пред 20 години се повторно во мода.

Добродојдовте во ’90 – тите.

1. Војнички чизми

2. Удобни хеланки

3. Големи очила

4. Кожна јакна

5. Тексас јакна

6. Ленонки и чокери

7. Цветен дизајн

8. Карирана кошула

9. Маичка со гол стомак