(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов домШоу бизнис и трач

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов дом

Српската пејачка Емина Јаховиќ им покажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа нејзиниот нов дом. Таа сподели фотографии од…

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!Спорт

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!

Првиот човек на Кошаркарската федерација Перо Антиќ не размислува да поднесе оставка. Тој како што вели кога кошаркарите играат добро…

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!Мода и убавина
Добри нели?

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!

Во последните неколку години, патиките станаа наш избор за работа, излегување и ние со задоволство ги избираме секогаш кога ќе…

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!#Убав живот

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!

„Изгледаш прекрасно денес!“, „Насмевни се, денов ќе биде супер“, „Ти можеш сѐ што ќе посакаш“ се само дел од пораките…

Моника Белучи е новото лице на КартиеМода и убавина
ПРЕУБАВА Е!

Моника Белучи е новото лице на Картие

Актерката Моника Белучи повторно се појави во новата рекламна кампања на брендот Картие. Картие е легендарен бренд кој произведува накит,…

3 важни витамини кои го јакнат имунитетотЗдравје и Фитнес

3 важни витамини кои го јакнат имунитетот

Силен имунитетот е важен во борбата против вирусите … Само силен организам може да се спротивстави на болест која не…

Започнува ВАДА – првата академија за улични танци која ќе донесе светски предавачи од САД во нашата земја!Настани

Започнува ВАДА – првата академија за улични танци која ќе донесе светски предавачи од САД во нашата земја!

Од 21.02.2021 започна проектот ВАДА – Виртуелна Американска Танцова Академија во креација на координаторката Ивана Балабанова од Битрикс Културно-уметнички Центар…

Вработените од Тиго Фајнанс со донација за здружението за дигитална инклузија „Отворете ги прозорците“Настани

Вработените од Тиго Фајнанс со донација за здружението за дигитална инклузија „Отворете ги прозорците“

Скопје, 22 февруари 2021 – Обезбедени близу 50 индивидуални третмани во Центарот за специјално образование на деца и млади на…

Пристигнува замена за Мурињо во ТотенхемСпорт

Пристигнува замена за Мурињо во Тотенхем

Жозе Мурињо одново би можел да добие отказ и тоа овојпат од страна на Тотенхем. Португалскиот тренер не верува дека…

Кети Пери за прв пат во јавноста после породувањетоШоу бизнис и трач

Кети Пери за прв пат во јавноста после породувањето

Кети Пери за прв пат се појави во јавноста после породувањето. Таа заедно со нејзиниот сопруг Орландо Блум заминаа на одмор…