Стеф Кари главен на вечерта во НБА лигатаСпорт

Стеф Кари главен на вечерта во НБА лигата

Кари уште еднаш го предводеше Голден Стејт до победа над Филаделфија на гости со 107-96. Кари средбата ја заврши со…

Ова е новиот тренер на ТотенхемСпорт

Ова е новиот тренер на Тотенхем

Рајан Мејсон е  името кое ќе го води Тотенхем. Тој ја заврши играчката кариера пред точно три години, а сега е…

Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?Здравје и Фитнес

Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?

Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку … Здравата исхрана се заснова на храна богата со овошје и зеленчук. Овошјето и…

Дали постојано се чувствувате лошо? Седум начини како да се справите со тоа!Живот

Дали постојано се чувствувате лошо? Седум начини како да се справите со тоа!

Правилна исхрана   Ние сме тоа што го јадеме. Нашата исхрана директно влијае на количината на течност во нашето тело…

Најубави модели со линии!Мода и убавина

Најубави модели со линии!

Дали има нешто поинтересно од добар модел со линии? Покрај тоа што на вашиот стил му даваат изглед на радост,…

Дурант се врати после два месециСпорт

Дурант се врати после два месеци

Дурант се врати на НБА паркетите после два месеци и тоа го направи со голем стил, бидејќи големата ѕвезда на…

Тренерот на Баерн: Ако веќе загубивме добро е што е на овој начинСпорт

Тренерот на Баерн: Ако веќе загубивме добро е што е на овој начин

Баерн Минхен со негатива од 2-3 ќе патува во Париз на реваншот со ПСЖ во четвртфиналето од Лигата на шампионите.…