Дерби на „Енфилд“: Битка за пласман во ЛШСпорт

Дерби на „Енфилд“: Битка за пласман во ЛШ

Челзи игра солидно од доаѓањето на Томас Тухел. Сепак, вистинскиот испит е вечерва. Му гостуваат на Ливерпул, кој е во…

Samsung – Екрани насекаде, екрани за ситеМобилни и технологија

Samsung – Екрани насекаде, екрани за сите

Samsung ја претстави новата серија на MicroLED, Neo QLED и Lifestyle телевизори, како и монитори и звучни уреди за 2021…

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов домШоу бизнис и трач

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов дом

Српската пејачка Емина Јаховиќ им покажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа нејзиниот нов дом. Таа сподели фотографии од…

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!Спорт

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!

Првиот човек на Кошаркарската федерација Перо Антиќ не размислува да поднесе оставка. Тој како што вели кога кошаркарите играат добро…

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!Мода и убавина
Добри нели?

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!

Во последните неколку години, патиките станаа наш избор за работа, излегување и ние со задоволство ги избираме секогаш кога ќе…

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!#Убав живот

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!

„Изгледаш прекрасно денес!“, „Насмевни се, денов ќе биде супер“, „Ти можеш сѐ што ќе посакаш“ се само дел од пораките…