Што кажа Јелена Карлеуша за скандалот со Врањеш?Шоу бизнис и трач

Што кажа Јелена Карлеуша за скандалот со Врањеш?

Јелена Карлеуша пред неколку месеци беше гостинка во популарната емисија „Шок Ток“ на телевизија „Прва“. Пејачката проговори за новиот албум…

Porsche ќе оди во Формула 1Авто-мото
Ќе биде добро

Porsche ќе оди во Формула 1

Porsche размислува за враќање во Формула 1 шампионатот и тоа од 2025 година кога ќе бидат воведени новите правила кои…

Започнаа изборите за нов претседател, фановите чекаат да видат кој ќе го задржи Меси?Спорт

Започнаа изборите за нов претседател, фановите чекаат да видат кој ќе го задржи Меси?

Барселона денес ќе го дознае името на новиот претседател, кој ќе биде избран на претседателските избори. Главни кандидати се Алеш…

Скопје Сити Мол во акција за сите дамиЖивот

Скопје Сити Мол во акција за сите дами

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со…