Скопје Сити Мол ги изненади своите посетители за Светскиот ден на НутелаНастани

Скопје Сити Мол ги изненади своите посетители за Светскиот ден на Нутела

Денес е светскиот ден на Нутела, еве како Скопје Сити Мол ги изненади своите посетители. Тоа што го сакаме сите…

Тијана Дапчевиќ го прослави својот 45ти роденденМузика и филм
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Тијана Дапчевиќ го прослави својот 45ти роденден

Тијана Дапчевиќ  својот 45-ти роденден го обележа со објавување на уште една своја нова песна. „Еве ја. Нова песна, нов…

Талија се најде на насловната на ,,Voque”Музика и филм
ПРЕУБАВА Е!

Талија се најде на насловната на ,,Voque”

 Талија ја краси насловната страница на февруарското издание на списанието на ,,Voque”. Valentino, Altuzarra, Bottega Veneta, Prada, James Perse и Meadham…

Јувентус со победа над ИнтерСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Јувентус со победа над Интер

Кристијано Роналдо постигна дури два гола за својот клуб Јувентус кои беа клучни за победа против Интер. Во второто полувреме…

Анџелина Џоли ги отвори вратите од својот домМузика и филм
ПРЕУБАВА Е!

Анџелина Џоли ги отвори вратите од својот дом

Анџелина Џоли ги отвори вратите од својот дом за списанието ,, Vogue”. 45-годишната актерка позираше за мартовското издание на списанието…

Парис Хилтон ќе стане мајкаШоу бизнис и трач
БРАВО

Парис Хилтон ќе стане мајка

Парис Хилтон и нејзиниот свршеник Картер Реум сакаат да станат родители. За таа цел да се оствари Парис се одлучила за…

Ким Кардашијан ги покажа своите облиниШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан ги покажа своите облини

Ким Кардашијан заедно со своите сестри замина да ужива на песочните плажи. Секое нивно движење и тоа како е проследено…

Данска повторно Светски ракометен првакСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Данска повторно Светски ракометен првак

Данска ја победи Шведска со 26:24. Данска повторно е Светски ракометен првак за 202о година, исто како и претходната 2019-та.  Голем…

Јелена Карлеуша најави нов албумШоу бизнис и трач
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Јелена Карлеуша најави нов албум

Јелена Карлеуша минатата година сними нова песна со наслов ,,La Bomba” и истата е во соработка со Пабло Витар. Песната…

Селена Гомез објави нов видео записМузика и филм

Селена Гомез објави нов видео запис

Селена Гомез ја објави втората песна од својот прв албум на шпански јазик. Песната е со наслов „Baila Conmigo“, а за…