Северина повторно во центарот на вниманиетоМузика и филм
КАКО И СЕКОГАШ

Северина повторно во центарот на вниманието

 Северина Којиќ објави нова фотографија на својот Инстаграм профил. Пејачката можеби не е во провокативно издание ама сепак за неполна…

Лана Дел Реј го откри своето момчеМузика и филм

Лана Дел Реј го откри своето момче

За Лана Дел Реј веќе подолго време се шпекулира дека е во врска. Пејачката конечно го откри своето момче, односно…

Kефирот е совршен избор за вечераЗдравје и Фитнес
СЕ ХРАНИМЕ ЗДРАВО

Kефирот е совршен избор за вечера

Кефирот е кисел ферментиран млечен пијалок, многу сличен на јогуртот. Тој е малку газиран и содржи мала количина на алкохол.…

Кралицата Елизабета стана прабаба по 9-ти патШоу бизнис и трач
WOW

Кралицата Елизабета стана прабаба по 9-ти пат

Кралицата Елизабета уште еднаш стана прабаба. Во кралската фамилија пристигна уште едно здраво момченце. Внуката на кралицата Елизабета, принцезата Евгенија…

Ким Кардашијан објави нови фотографии во бикиниШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан објави нови фотографии во бикини

Ким Кардашијан постојано објавува нови фотографии на својот инстаграм профил. Овојпат таа објави нови фотографии во бикини во кои нејзините…

Том Брејди прогласен за најдобар спортистСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Том Брејди прогласен за најдобар спортист

Том Брејди е прогласен за најдобар спортист во американскиот фудбал. Тој вчера со тимот на Тампа Беј баканирс против Канзас Сити…

Милица Павлович објави нов хитМузика и филм
НЕМА ПАУЗА ЗА НЕА

Милица Павлович објави нов хит

Милица Павлович има нов хит и видео запис за истиот. Атрактивната бринета сними песна која зборува за љубовта на балкански…

The Weeknd со спектакуларен настап на Супер БоулМузика и филм
НЕЗАМЕНЛИВ

The Weeknd со спектакуларен настап на Супер Боул

The Weeknd ја забавувашe публиката на полувремето на Супер Боул  во Тампа, Флорида. Славниот пејач изведе дел од своите најголеми хитови,…

Ким Кардашијан во најновата рекламна кампања за KKW BEAUTYШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан во најновата рекламна кампања за KKW BEAUTY

Божиците не се раѓаат, тие стануваат такви со текот на времето, како Ким Кардашијан.  Ова тврдење најдобро го докажуваат сликите…

Џенифер Анинстон и Бред Пит повторно заедноШоу бизнис и трач
ХМММ

Џенифер Анинстон и Бред Пит повторно заедно

Тие беа најпознатиот пар во Холивуд. Џенифер Анинстон и Бред Пит се повеќе поминуваат време заедно. Веста дека повторно се…