Лана Дел Реј го откри своето момчеМузика и филм

Лана Дел Реј го откри своето момче

За Лана Дел Реј веќе подолго време се шпекулира дека е во врска. Пејачката конечно го откри своето момче, односно…

Kефирот е совршен избор за вечераЗдравје и Фитнес
СЕ ХРАНИМЕ ЗДРАВО

Kефирот е совршен избор за вечера

Кефирот е кисел ферментиран млечен пијалок, многу сличен на јогуртот. Тој е малку газиран и содржи мала количина на алкохол.…