Данска повторно Светски ракометен првакСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Данска повторно Светски ракометен првак

Данска ја победи Шведска со 26:24. Данска повторно е Светски ракометен првак за 202о година, исто како и претходната 2019-та.  Голем…

Јелена Карлеуша најави нов албумШоу бизнис и трач
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Јелена Карлеуша најави нов албум

Јелена Карлеуша минатата година сними нова песна со наслов ,,La Bomba” и истата е во соработка со Пабло Витар. Песната…

Селена Гомез објави нов видео записМузика и филм

Селена Гомез објави нов видео запис

Селена Гомез ја објави втората песна од својот прв албум на шпански јазик. Песната е со наслов „Baila Conmigo“, а за…