Иван Чупиќ го напушта ВардарСпорт
И ИМА ДОБРА ЗАМЕНА

Иван Чупиќ го напушта Вардар

Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб. Негов наследник во тимот…

Роби Вилијамс позитивен на коронаМузика и филм
ХМММ

Роби Вилијамс позитивен на корона

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот. Тој заедно со своето семејство се во изолација. 46 годишниот пејач и претходно веруваше…

Меланија Трамп ја напушти Белата куќаШоу бизнис и трач
ДОСТОЈНО КАКО ЗА ДАМА

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа

Претседателскиот мандат на Трамп заврши а со тоа и Меланија Трамп веќе не е Прва дама на САД. На последната…

Избришете ги веднаш овие апликации: Гугл веќе ги блокирашеМобилни и технологија

Избришете ги веднаш овие апликации: Гугл веќе ги блокираше

Google веќе блокираше повеќе од 164 апликации од својата Play Store. Корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои…

Грчки Олимпијакос по потписот на Стефан РистовскиСпорт
Следна дестинација

Грчки Олимпијакос по потписот на Стефан Ристовски

Грчки Олимпијакос е последниот клуб со кој се поврзува македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски. Десниот бек, сигурно ќе го напушти Спортинг,…

Костимот за капење на Кајли Џенер го вжешти „Инстаграм“Шоу бизнис и трач
Спремна е девојката

Костимот за капење на Кајли Џенер го вжешти „Инстаграм“

Младата Кајли Џенер го запали „Инстаграм“ во вторникот вечерта кога сподели три селфија. Најмладата сестра во семејството Кардашјан ги покажа…

Сандра – Африка со нова секси фотографијаШоу бизнис и трач
WOW

Сандра – Африка со нова секси фотографија

Сандра-Африка деновиве замина на зимување на планина, во Златибор. По примерот на својата колешка Јелена Карлеуша и таа реши да…

Џастин Тимберлејк стана татко по втор патМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Џастин Тимберлејк стана татко по втор пат

Џастин Тимберлејк официјално  потврди веста дека тајно добил уште едно дете. Пејачот ја потврди веста дека има уште еден син со…

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!Настани

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Големите зимски попусти се веќе тука и време е за уживање во шопинг во Skopje City Mall по уште пониски,…

Интер ставен на продажба!Спорт

Интер ставен на продажба!

Интер наскоро би можел повторно да го промени споственикот. Преговорите на „Сунинг“ за продажба на акциите на клубот на англискиот…