Кортни Кардашијан има ново момчеШоу бизнис и трач
ХМММ

Кортни Кардашијан има ново момче

Една од сестрите Кардашијан, Кортни изгледа има нова љубов. Таа деновиве е во Палм Спринг и ужива во морето,сонцето ама…

3 пијалоци со кои ќе заборавите на дигестивните проблемиЗдравје и Фитнес

3 пијалоци со кои ќе заборавите на дигестивните проблеми

Еден од најчестите проблеми со варењето е запекот, кој може да го наруши урамнотежениот секојдневен живот и да донесе непријатност…

Македонија загуби од БелорусијаСпорт
УШТЕ ЕДНО ИСКУСТВО ПОВЕЌЕ

Македонија загуби од Белорусија

Македонската репрезентација во последниот свој натпревар на 27. светски шампионат во Египет загуби од Белорусија со 30:26. Капитенот Кирил Лазаров беше…

Јелена Карлеуша повторно се соблечеШоу бизнис и трач
WOW

Јелена Карлеуша повторно се соблече

Јелена Карлеуша не престанува со објавување на фотографии на социјалните мрежи. Овојпат таа за потребите за снимањето на нова емизија…

Здрава навика: Започнете го денот со прошеткаЗдравје и Фитнес

Здрава навика: Започнете го денот со прошетка

Открвиме важни причини зошто треба да пешачите најмалку 20 минути секој ден. Ако пешачите најмалку 20 минути на ден, оваа…

Витаминска бомба која топи целулитЗдравје и Фитнес
ВКУСЕН И ЗДРАВ ОБРОК

Витаминска бомба која топи целулит

Време е за брзо дејствување и ефикасни решенија. Доколку не сте започнале да вежбате и да се храните здраво на…

Џиџи Хадид го откри името на ќеркичкатаШоу бизнис и трач
СЛАТКО Е

Џиџи Хадид го откри името на ќеркичката

После 4 месеци откако се породи, познатата американка Џиџи Хадид реши да сподели нешто со медиумите. Таа на својот инстаграм…

Арсенал ќе добие ново засилувањеСпорт
ПОЈАЧУВАЊЕ НА ЕКИПАТА

Арсенал ќе добие ново засилување

Арсенал ќе добие ново засилување во своите редови на играчи. Станува збор за Мартин Одегард кој до крајот на сезоната ќе…

Роналдо е најдобар стрелец во историјатаСпорт
БРАВО

Роналдо е најдобар стрелец во историјата

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата со 760 погодоци. Тој го остави зад себе Џозеф Бикан, кој постигна 759…

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефонМобилни и технологија

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефон

Меѓу најатрактивните презентации на настанот CES 2021, LG Electronics имаше свој претставник … Преку еден од најзначајните настани на иновативен…