Буфон ќе добие суспензијаСпорт

Буфон ќе добие суспензија

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон би можел да се соочи со суспензија за несоодветен речник на натпреварот против Парма на…

Хајди Клум дива на Модната недела во БерлинМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Хајди Клум дива на Модната недела во Берлин

Хајди Клум се појави на Модната недела во Берлин како главна гостинка. Таа блескаше во бел модерен костим со складна…

Придобивки од конзумација на црн чајЗдравје и Фитнес

Придобивки од конзумација на црн чај

Често се слуша за придобивките од зелениот чај, но и црниот чај има свои адути. Покрај тоа што го намалува…