Започнува Мото ГП сезонатаСпорт

Започнува Мото ГП сезоната

Според календарот Мото ГП шампионатот ќе започне со две трки во Катар. Сезоната започнува на 28 март во Катар и…

Селма Хајек ужива во својот тропски одморШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Селма Хајек ужива во својот тропски одмор

Селма Хајек едноставно знае како да ужива во животот. Таа замина да ужива на море и сонце. На својот инстаграм…

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?Занимливости

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?

Возењето со едно или повеќе лица во автомобил е една од најризичните работи што можете да ги направите кога станува…