Здрава навика: Започнете го денот со прошеткаЗдравје и Фитнес

Здрава навика: Започнете го денот со прошетка

Открвиме важни причини зошто треба да пешачите најмалку 20 минути секој ден. Ако пешачите најмалку 20 минути на ден, оваа…

Витаминска бомба која топи целулитЗдравје и Фитнес
ВКУСЕН И ЗДРАВ ОБРОК

Витаминска бомба која топи целулит

Време е за брзо дејствување и ефикасни решенија. Доколку не сте започнале да вежбате и да се храните здраво на…

Џиџи Хадид го откри името на ќеркичкатаШоу бизнис и трач
СЛАТКО Е

Џиџи Хадид го откри името на ќеркичката

После 4 месеци откако се породи, познатата американка Џиџи Хадид реши да сподели нешто со медиумите. Таа на својот инстаграм…

Арсенал ќе добие ново засилувањеСпорт
ПОЈАЧУВАЊЕ НА ЕКИПАТА

Арсенал ќе добие ново засилување

Арсенал ќе добие ново засилување во своите редови на играчи. Станува збор за Мартин Одегард кој до крајот на сезоната ќе…