Роналдо е најдобар стрелец во историјатаСпорт
БРАВО

Роналдо е најдобар стрелец во историјата

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата со 760 погодоци. Тој го остави зад себе Џозеф Бикан, кој постигна 759…

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефонМобилни и технологија

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефон

Меѓу најатрактивните презентации на настанот CES 2021, LG Electronics имаше свој претставник … Преку еден од најзначајните настани на иновативен…