Иван Чупиќ го напушта ВардарСпорт
И ИМА ДОБРА ЗАМЕНА

Иван Чупиќ го напушта Вардар

Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб. Негов наследник во тимот…

Роби Вилијамс позитивен на коронаМузика и филм
ХМММ

Роби Вилијамс позитивен на корона

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот. Тој заедно со своето семејство се во изолација. 46 годишниот пејач и претходно веруваше…

Меланија Трамп ја напушти Белата куќаШоу бизнис и трач
ДОСТОЈНО КАКО ЗА ДАМА

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа

Претседателскиот мандат на Трамп заврши а со тоа и Меланија Трамп веќе не е Прва дама на САД. На последната…