Буфон ќе добие суспензијаСпорт

Буфон ќе добие суспензија

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон би можел да се соочи со суспензија за несоодветен речник на натпреварот против Парма на…

Хајди Клум дива на Модната недела во БерлинМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Хајди Клум дива на Модната недела во Берлин

Хајди Клум се појави на Модната недела во Берлин како главна гостинка. Таа блескаше во бел модерен костим со складна…

Придобивки од конзумација на црн чајЗдравје и Фитнес

Придобивки од конзумација на црн чај

Често се слуша за придобивките од зелениот чај, но и црниот чај има свои адути. Покрај тоа што го намалува…

Милчо Манчевски ќе снима нов филмМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Милчо Манчевски ќе снима нов филм

Милчо Манчевски подготвува нов филм, црната комедија „Кајмак“. Филмот раскажува приказна за два пара што живеат едни покрај други и…

Среќнобебе.мк започна со работаНастани

Среќнобебе.мк започна со работа

Со голема радост Ве информираме дека започна со работа www.sreknobebe.mk! Среќно Бебе е огласник за бебешка и детска опрема, облека,…

Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт МавровоМода и убавина

Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово

Со топла и идилична фотографска приказна дизајнерката Ирина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово.…

Памела Андерсон се повлекува од социјалните мрежи?!Шоу бизнис и трач
ХМММ

Памела Андерсон се повлекува од социјалните мрежи?!

Памела Андерсон овие денови е присутна на социјалните мрежи откако ги објави фотографиите на кои таа е невеста по 6-ти…

Започнува Мото ГП сезонатаСпорт

Започнува Мото ГП сезоната

Според календарот Мото ГП шампионатот ќе започне со две трки во Катар. Сезоната започнува на 28 март во Катар и…

Селма Хајек ужива во својот тропски одморШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Селма Хајек ужива во својот тропски одмор

Селма Хајек едноставно знае како да ужива во животот. Таа замина да ужива на море и сонце. На својот инстаграм…

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?Занимливости

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?

Возењето со едно или повеќе лица во автомобил е една од најризичните работи што можете да ги направите кога станува…