Премиера на претставата „Диши“ од Данкан Мекмилан – Драмски театар СкопјеНастани

Премиера на претставата „Диши“ од Данкан Мекмилан – Драмски театар Скопје

Со огромно задоволство ве информираме дека на 29.12.2020 (ВТОРНИК) со почеток во 12:00 ЧАСОТ ќе ја изведеме премиерно претставата „ДИШИ“…

Влатко Стефановски објави нов албумМузика и филм
БРАВО

Влатко Стефановски објави нов албум

Новиот албум на Влатко Стефановски беше претставен во „Литература.мк Суперстор“ како дел од новогодишниот онлајн настан на „Арс Ламина“ и…

Кристијано Роналдо прогласен за Најдобар фудбалерСпорт
ДЕФИНИТИВНО ЗАСЛУЖЕНА

Кристијано Роналдо прогласен за Најдобар фудбалер

Кристијано Роналдо беше прогласен за Најдобар фудбалер на првите две децении на 21-от век. Статуетката му беше врачена на церемонија…