Новото Lamborghini Squadra CorseАвто-мото
МОЌНО

Новото Lamborghini Squadra Corse

Уникатниот  примерок на супер спортистот од Санта Агата Болоња, со ознака  SC20 е најновиот проект на Lamborghini Squadra Corse и…

Во домот на Кендал ЏенерМода и убавина

Во домот на Кендал Џенер

Кендал Џенер ги отвори вратите од својот дом во Лос Анџелес. Дизајнерскиот тим кој што работеше на куќата – дуото…

Пристигна Божиќната честитка од Кралската палатаШоу бизнис и трач
ПРЕУБАВА Е!

Пристигна Божиќната честитка од Кралската палата

И овој пат со нетрпение се очекуваше британското кралско семејство, поточно Кејт Мидлтон и принцот Вилијам да ја објават фотографијата…

Роби Вилијамс на работ на смрттаМузика и филм
ЗАРЕМ ?

Роби Вилијамс на работ на смртта

Роби Вилијамс откри дека за малку ќе умрел. Тој стана веган во 2017 година, а неодамна повторно започнал да конзумира…