Перез ќе вози за Red BullСпорт

Перез ќе вози за Red Bull

Red Bull наскоро ќе потврди дека Серхио Перез ќе му се приклучи на Верстапен во тимот за следната година. ,,Очекуваме…

Кардашијан се враќаат на малите екраниШоу бизнис и трач
ОЧЕКУВАНО

Кардашијан се враќаат на малите екрани

Семејството Кардашијан на почетокот на есента оваа година објави дека ќе престане да го снима реалното шоу кое го следи…

Селена Гомез ќе се мажиШоу бизнис и трач
ХМММ

Селена Гомез ќе се мажи

Селена Гомез во 2019 година се појави во филмот ,,The Dead Don’t Die” заедно со холивудската ѕвезда Бил Мареј. На…