Ferrari го претстави 488 GT ModificataАвто-мото
БРЗО И БЕСНО

Ferrari го претстави 488 GT Modificata

Најновото тркачко возило на Ferrari се нарекува 488 GT Modificata и претставува модел кој ќе се произведува во ограничено издание.…

Луис Хамилтон позитивен на Covid-19Спорт

Луис Хамилтон позитивен на Covid-19

Луис Хамилтон нема да вози на трката за Големата награда на Сахир. Британецот бил позитивен на Ковид-19. Се очекува неговиот…