Oбјавен календарот на трки за 2021 година за Formula 1Спорт
УШТЕ ЕДНА ИНТЕРЕСНА ГОДИНА СЛЕДУВА

Oбјавен календарот на трки за 2021 година за Formula 1

Традиционално, отворањето на сезоната ќе се случи во Австралија. Стартот на сезоната е закажан за 21 март. Бахреин е закажан…

Зендаја е најдоброто нешто што му се случило на ХоливудМузика и филм
БРАВО

Зендаја е најдоброто нешто што му се случило на Холивуд

Зендаја стана добитник на наградата за најдобра главна женска улога  во драмската серија  „Euphoria “ на HBO за време на…