Џенифер Лопез објави нова песнаМузика и филм

Џенифер Лопез објави нова песна

Џенифер Лопез официјално го претстави новиот сингл „In the Morning“. Џенифер Лопез овојпат се одлучи за текстуално видео што содржи…

Нов хит зимски напиток: Топло чоколадо со шлаг од кокосЗдравје и Фитнес

Нов хит зимски напиток: Топло чоколадо со шлаг од кокос

Не познаваме личност на која што топлото чоколадо не и е на самиот врв на омилените пијалоци. Ниту една зима…

Метју Пери се вери со долгогодишната девојкаМузика и филм
ЧЕНДЛЕР СЕ ЖЕНИ

Метју Пери се вери со долгогодишната девојка

Метју Пери ќе стапи во брак со својата 29-годишна девојка Моли Хурвиц. Метју и Моли се во врска од 2018 година.…

Меган Маркл доживеала абортус!?Шоу бизнис и трач
ХМММ

Меган Маркл доживеала абортус!?

Меган Маркл откри за „Њујорк Тајмс“ дека доживеала абортус и тоа баш кога се преселила во САД. Меган изјавила дека…

Роби Вилијамс сними нова песнаМузика и филм
ПРАЗНИЧНА МЕЛОДИЈА

Роби Вилијамс сними нова песна

Роби Вилијамс има ново музичко дело насловено „Can’t Stop Christmas“. Песната е инспирирана од пандемијата со коронавирусот и случувањата во…

Да имате најдобар пријател е добро за вашето здравје#Убав живот

Да имате најдобар пријател е добро за вашето здравје

Што вели науката за предностите од пријателството? Како науката го разбира зборот „пријател“? Во различни социолошки студии, овој збор значи…

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday WeekНастани

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту два, ниту три, туку цели 7 дена. Дали…

Џастин Бибер и Шон Мендез имаат нов хитМузика и филм
БРАВО

Џастин Бибер и Шон Мендез имаат нов хит

Џастин Бибер и Шон Мендез, го издадоа дуетот Monster, а и видео запис за истиот. Погледнете го видеото. „Monster“ е…

Лејди Гага ќе снима филмМузика и филм
ШТО ДА НЕ

Лејди Гага ќе снима филм

Лејди Гага повторно ќе се најде во улога на актерка во филм. Познатата пејачка ќе снима филм со Бред Пит, наречен…

Карди Би сепак не се разведуваМузика и филм

Карди Би сепак не се разведува

Познатата американска раперка Карди Би сепак нема да се разведе од својот сопруг Офсет. Фановите започнаа да шпекулираат дека парот е…