Хороскопски знаци кои имаат необична убавинаХороскоп

Хороскопски знаци кои имаат необична убавина

Постојат хороскопски знаци кои зрачат со посебна аура со која ги привлекуваат сите околу нив. БЛИЗНАЦИ Овој знак често се…

Познатиот Dj Џанлука Ваки стана таткоМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Познатиот Dj Џанлука Ваки стана татко

Џанлука Ваки и неговата 25-годишна девојка Шерон станаа родители. Парот ја објави среќната вест со фотографија на Instagram каде го…

Светски познати теоретичари и експерти на уметноста ќе одржат онлајн предавања во МСУНастани

Светски познати теоретичари и експерти на уметноста ќе одржат онлајн предавања во МСУ

Музејот на современата уметност – Скопје во рамките на Интердисциплинарната програма започнува со онлајн предавања со наслов „Без/редие во светот…

ПРОСТОР И АТМОСФЕРА – според техниката на Михаил Чехов „Мајсторски работилници по актерска игра и режија“ 2020Настани

ПРОСТОР И АТМОСФЕРА – според техниката на Михаил Чехов „Мајсторски работилници по актерска игра и режија“ 2020

Драго ни е да ве известиме дека на 6-ти, 7-ми и 8-ми ноември Театарот на Навигаторот Цветко и Кино Култура…