Хит десерт во облик на Covid-19Занимливости
WOW

Хит десерт во облик на Covid-19

Ресторан во историскиот дел во Прага измислил десерт во форма на коронавирус кој веќе станува хит кај клиентите. Креаторот на…

Кристијано Роналдо е позитивен на COVID-19Спорт
УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗАТА

Кристијано Роналдо е позитивен на COVID-19

Кристијано Роналдо направил рутински тест за новиот коронавирус SARS-CoV-2 и резултатите биле позитивни. Роналдо има асимтоматски корона вирус и поради тоа…

Ви ги претставуваме iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro MaxМобилни и технологија
ДОСТАПНИ НА ПАЗАРОТ

Ви ги претставуваме iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max

Американскиот технолошки гигант „Apple“ на традиционалната есенска презентација во седиштето во Купертино ја претстави новата линија од четирите модели на…