Дуа Липа во рекламна кампања за YSLМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Дуа Липа во рекламна кампања за YSL

 Дуа Липа започна соработка со познатиот бренд Yves Saint Laurent,  за кампањата на новиот женски парфем.  Libre eau de parfum Intense е опишан…

Диавара е позитивен на КОВИД-19Спорт
ХМММ...

Диавара е позитивен на КОВИД-19

Амаду Диавара се вратил во Рим каде требало да ги продолжи тренинзите во тренинг центарот на Рим. Играчот експресно направил…

Џенифер Анистон има нов член во семејствотоМузика и филм
СЛАТКО,ПРЕСЛАТКО

Џенифер Анистон има нов член во семејството

Џенифер Анистон има нов член на семејството. Познатата актерка на својот инстаграм профил ја објави среќната вест. Новиот член е кученце со…

Џенифер Лопез знае како се носи BalmainМузика и филм
WOW

Џенифер Лопез знае како се носи Balmain

Џенифер Лопез носеше креација од колекцијата пролет/лето 2021 на француската модна куќа Balmain. Таа објави неколку фотограгии на својот инстаграм профил како…