Како помина 22. Моден Викенд Скопје?Мода и убавина

Како помина 22. Моден Викенд Скопје?

Со затворањето на изложбено-продажниот салон „Свесна Мода“ во Јавна Соба, успешно беше означен крајот на тридневното „поп-ап“ издание на настанот,…

Ријана заводлива дива во црноМода и убавина
WOW

Ријана заводлива дива во црно

Ријана ја организираше најпопуларната ревија за долна облека на својот бренд  Savage x Fenty. На ревијата таа се појави во сексапилно…

Почина Кензо Такада,основачот на брендот KenzoМода и убавина
ЗА ЖАЛ

Почина Кензо Такада,основачот на брендот Kenzo

Кензо Такада почина. 81-годишниот дизајнер  ја изгуби битката со КОВИД-19 во болница во Франција. Тажната вест ја сподели сегашниот креативен…

Фото: 22. Моден Викенд Скопје со македонски дизајнери и странски брендовиМода и убавина

Фото: 22. Моден Викенд Скопје со македонски дизајнери и странски брендови

Во четвртокот беше свечено отворена новата сезона на најкултното модно случување во градот. Пред многубројните новинари, јавни личности и љубители…