Бијонсе ја краси насловната на британскиот VogueМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Бијонсе ја краси насловната на британскиот Vogue

Бијонсе се најде на насловната страна на декемврискиот број на британскиот Vogue. Познатата пејачка изгледа прекрасно во трите различни стајлинзи, спортска…

Тамара Тодевска има нова тетоважаМузика и филм
ХРАБРО!

Тамара Тодевска има нова тетоважа

Тамара Тодевска на прославата на националниот празник Денот на независноста во американската амбасада наиде на негативни реакции и коментари поради…

Клои Кардашијан позитивна на Covid-19Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Клои Кардашијан позитивна на Covid-19

 Клои Кардашијан открива дека била позитивна на Ковид-19 пред неколку месеци.  Таа претпоставува дека се разболела на почетокот на март…

Нокаут објавија нов спотМузика и филм
СЕКОГАШ УСПЕШНИ

Нокаут објавија нов спот

Нокаут го објавија спотот за „Сакам да живеам“, песната со која победија на овогодишниот „Макфест“. Текстот го потпишува Огнен Неделковски, за…

Ирина Шајк „како од мајка родена“ за фотосесија за VersaceМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Ирина Шајк „како од мајка родена“ за фотосесија за Versace

За најновото издание на чехословачкиот „Вог“ убавата Ирина Шајк  позираше „како од мајка родена“ во градината на домот на Донатела…

Имот на Елен Деџенерис ставен на продажбаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Имот на Елен Деџенерис ставен на продажба

Елен Деџенерис и Порша де Роси одлучија да се збогуваат со својот имот во Санта Барбара и да го продадат…

Хороскопски знаци кои имаат необична убавинаХороскоп

Хороскопски знаци кои имаат необична убавина

Постојат хороскопски знаци кои зрачат со посебна аура со која ги привлекуваат сите околу нив. БЛИЗНАЦИ Овој знак често се…

Познатиот Dj Џанлука Ваки стана таткоМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Познатиот Dj Џанлука Ваки стана татко

Џанлука Ваки и неговата 25-годишна девојка Шерон станаа родители. Парот ја објави среќната вест со фотографија на Instagram каде го…

Светски познати теоретичари и експерти на уметноста ќе одржат онлајн предавања во МСУНастани

Светски познати теоретичари и експерти на уметноста ќе одржат онлајн предавања во МСУ

Музејот на современата уметност – Скопје во рамките на Интердисциплинарната програма започнува со онлајн предавања со наслов „Без/редие во светот…

ПРОСТОР И АТМОСФЕРА – според техниката на Михаил Чехов „Мајсторски работилници по актерска игра и режија“ 2020Настани

ПРОСТОР И АТМОСФЕРА – според техниката на Михаил Чехов „Мајсторски работилници по актерска игра и режија“ 2020

Драго ни е да ве известиме дека на 6-ти, 7-ми и 8-ми ноември Театарот на Навигаторот Цветко и Кино Култура…