Џиџи Хадид се соблече за Calvin KleinМода и убавина

Џиџи Хадид се соблече за Calvin Klein

Aмериканска модна марка Calvin Klein заедно со њујоршката марка Кит ја реализираа еснеската колекција. Во рекламната кампања главно лице (и тело) е…

Ќе се снима продолжение на „Кралот лав“Музика и филм
БРАВО!

Ќе се снима продолжение на „Кралот лав“

„Дизни“  објавиja дека ќе снимаaт продолжение на „Кралот лав“ во 3Д. Режијата ќе му биде доверена на Бери Џенкинс, кој…

Ви го претставуваме Mi Watch Revolve паметниот часовникМобилни и технологија

Ви го претставуваме Mi Watch Revolve паметниот часовник

Xiaomi го одржа својот Smarter Living 2021 настан, во текот на кој компанијата го најави Mi Watch Revolve паметниот часовник. Mi Watch…

Зошто треба да јадеме ананас?Здравје и Фитнес
ЗАТОА ШТО ...

Зошто треба да јадеме ананас?

Ананасот е неопходна храна во сите сезони од годината. Ананасот е одличен за колачи, овошни салати и сокови. Ова тропско…