Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!Настани

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!

Време е за нова роденденска дружба, шопинг забава, мноооогу награди проследени со  супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот…

Квартараро е нов лидер во Мото ГПСпорт

Квартараро е нов лидер во Мото ГП

Францускиот мотоциклист, Фабио Квартараро, е победник на вчерашната трка за Големата нафрада на Каталонија од Мото ГП-шампионатот, што се возеше…

Џенифер Лопез и Малума го објавија новиот спот за „Pa Ti“ и „Lonely“Музика и филм
БРАВО!

Џенифер Лопез и Малума го објавија новиот спот за „Pa Ti“ и „Lonely“

Џенифер Лопез и Малума имаат две нови заеднички музички песни, „Pa Ti“ и „Lonely“. Песните „Pa Ti“ и „Lonely“ ќе…

Вин Дизел стана пејачМузика и филм
УСПЕШНА СОРАБОТКА И ХИТ

Вин Дизел стана пејач

Вин Дизел реши да се проба и како пејач. Познатиот актер во соработка со норвешкиот диџеј Кајго го претстави својот прв сингл…