Дибала продолжува во ЈувентусСпорт

Дибала продолжува во Јувентус

Аргентинскиот фудбалер ќе стане втор најплатен играч на Јувентус со годишна плата од 10 милиони евра, според новиот тригодишен договор.…

Меланија Трамп, дама во Prada фустанШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА КАКО И СЕКОГАШ

Меланија Трамп, дама во Prada фустан

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати…

Емили Ратајковски била сексуално нападната!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Емили Ратајковски била сексуално нападната!?

Емили Ратајковски го обвини Џонатан Ледер за сексуален напад кој се случил пред 8 години. Во текстот насловен „Buying Myself…

Пијалок за спречување на вирозаЗдравје и Фитнес

Пијалок за спречување на вироза

Промената на времето во комбинација со напорниот работен распоред и стрес, може да го ослаби имунитетот, затоа ви предлагаме рецепт…