Парис Хилтон се откажува од својата кариера!?Шоу бизнис и трач
ИМА НОВА ЦЕЛ

Парис Хилтон се откажува од својата кариера!?

Парис Хилтон има нова цел во животот. 39-годишната Хилтон во својот документарец на Јутјуб „Ова е Парис“ тврди дека нејзината…

Нови ригорозни правила на ОскаритеШоу бизнис и трач
МАЛИ ПРОМЕНИ

Нови ригорозни правила на Оскарите

Филмската Академија воведува нови правила за доделувањето и избирањето на номинациите за наградите Оскар. Новите стандарди ќе стапат на сила…

Луис Хамилтон со уште една победа во Муџело, ИталијаСпорт
ПОВТОРНО...

Луис Хамилтон со уште една победа во Муџело, Италија

Луис Хамилтон победи на најчудната трка во формула 1 во последните десеттина години, а траеше долго и имаше дури три…

Вељко Ражнатовиќ на прошетка со синотШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНО

Вељко Ражнатовиќ на прошетка со синот

Вељко Ражнатовиќ заедно со неговата сопруга Богдана и синот Жељко излегоа на прошетка низ улиците во Белград. Вељко Ражнатовиќ објави…