Пјер Гасли освои подиум на МонцаСпорт

Пјер Гасли освои подиум на Монца

Трката за Големата награда на Италија донесе неверојатни возбудувања и заврши со сензационална победа на Пјер Гасли. Луис Хамилтон, кој…

Клои и Тристан повторно заедно?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Клои и Тристан повторно заедно?!

Клои Кардашијан и  Тристан Томпсон раскинаа поради тоа што  Тристан ја изневери Клои со најдобрата пријателка на нејзината полусестра. Меѓутоа,…

Новиот Galaxy Z Fold2Мобилни и технологија
WOW

Новиот Galaxy Z Fold2

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd  официјално го претстави Samsung Galaxy Z Fold2, третата генерација од своите паметни телефони на преклоп. Овој уред носи…