Селена Гомез ја промовираше новата песнаМузика и филм
УШТЕ ЕДЕН ХИТ

Селена Гомез ја промовираше новата песна

Селена Гомез и Blackpink снимија заедничка песна. 28-годишната пејачка и девојките од популарниот јужнокорејски бенд ја објавија „Ice Cream“ со…

Ед Ширан стана таткоМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Ед Ширан стана татко

29-годишниот музичар сподели фотографија со порака, во која споделува дека со сопругата Шери Сиборн добија ќеркичка. Бебенцето го добило името…