Џиџи Хадид се соблече за Calvin KleinМода и убавина

Џиџи Хадид се соблече за Calvin Klein

Aмериканска модна марка Calvin Klein заедно со њујоршката марка Кит ја реализираа еснеската колекција. Во рекламната кампања главно лице (и тело) е…

Ќе се снима продолжение на „Кралот лав“Музика и филм
БРАВО!

Ќе се снима продолжение на „Кралот лав“

„Дизни“  објавиja дека ќе снимаaт продолжение на „Кралот лав“ во 3Д. Режијата ќе му биде доверена на Бери Џенкинс, кој…

Ви го претставуваме Mi Watch Revolve паметниот часовникМобилни и технологија

Ви го претставуваме Mi Watch Revolve паметниот часовник

Xiaomi го одржа својот Smarter Living 2021 настан, во текот на кој компанијата го најави Mi Watch Revolve паметниот часовник. Mi Watch…

Зошто треба да јадеме ананас?Здравје и Фитнес
ЗАТОА ШТО ...

Зошто треба да јадеме ананас?

Ананасот е неопходна храна во сите сезони од годината. Ананасот е одличен за колачи, овошни салати и сокови. Ова тропско…

Изложба на Филип Ивановски Пепе – ГОБЛЕНИНастани

Изложба на Филип Ивановски Пепе – ГОБЛЕНИ

Преку изложбениот концепт КАЛЕИДОСКОП III, Музеј на град Скопје, продолжува да застапува еден од основните приоритети на CreArt –презентација на…

Јелена Карлеуша во секси сребрен аутфитШоу бизнис и трач
ХРАБРО

Јелена Карлеуша во секси сребрен аутфит

Кога станува збор за Јелена Карлеуша веќе се навикнавме се да очекуваме од неа. Но не е секогаш така. Дефинитвно…

Гвинет Палтроу позира голаШоу бизнис и трач
WOW

Гвинет Палтроу позира гола

Гвинет Палтроу го прослави својот 48-ми роденден и по тој повод таа реши да сподели фотографија на која е сосема…

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!Настани

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!

Време е за нова роденденска дружба, шопинг забава, мноооогу награди проследени со  супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот…

Квартараро е нов лидер во Мото ГПСпорт

Квартараро е нов лидер во Мото ГП

Францускиот мотоциклист, Фабио Квартараро, е победник на вчерашната трка за Големата нафрада на Каталонија од Мото ГП-шампионатот, што се возеше…

Џенифер Лопез и Малума го објавија новиот спот за „Pa Ti“ и „Lonely“Музика и филм
БРАВО!

Џенифер Лопез и Малума го објавија новиот спот за „Pa Ti“ и „Lonely“

Џенифер Лопез и Малума имаат две нови заеднички музички песни, „Pa Ti“ и „Lonely“. Песните „Pa Ti“ и „Lonely“ ќе…