Преку кампањата „На наша сметка“ до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на ХалкбанкПРЕС

Преку кампањата „На наша сметка“ до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на Халкбанк

Како дел од својата заложба за поддршка на малите бизниси погодени од корона-кризата, Халкбанк продолжува со уште една кампања наречена…

Вино и Џез со Владимир Четкар Секстет во Хотел ФилипНастани
БРАВО!

Вино и Џез со Владимир Четкар Секстет во Хотел Филип

Почитувани Дами и Господа! Поради неповолните временски услови овој викенд евентот Вино и Џез ќе биде презакажан и ќе се…

Почина српската писателка Исидора БјелицаЖивот
ПОЧИВАЈ ВО МИР

Почина српската писателка Исидора Бјелица

Познатата српска писателка Исидора Бјелица почина вчера во Белгард на 52 годишна возраст. Исидора долги години се бореше со рак…

Pharrell Williams ја претстави новата соработка со AdidasМода и убавина

Pharrell Williams ја претстави новата соработка со Adidas

Pharrell Williams во соработка со големите „Adidas“, креираше пар сандали „PW Boost Slide“ кои се исклучително удобни. Самиот Вилијамс ги…

Освежителен летен десерт: Торта со џин тоникЗдравје и Фитнес
ВКУСЕН ДЕСЕРТ

Освежителен летен десерт: Торта со џин тоник

Љубителите на џин тоник ќе го обожаваат овој десерт! Состојки: -200 грама чајни колачи -100 грама путер -500 грама крем…

Louis Vuitton Resort 2021 колекцијата, пристигна!Мода и убавина

Louis Vuitton Resort 2021 колекцијата, пристигна!

Louis Vuitton Resort 2021 колекцијата е снимена во париско студио, и носи интересна сценографска приказна. Следејќи ја естетиката на куќата, Nicolas Ghesquière…

Рита Ора топлес на плажаШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Рита Ора топлес на плажа

Рита Ора топлите летни денови ги поминува на крајбрежјето во Шпанија. Познатата пејачка,вчера беше фотографирана во топлес издание и нормално,направи…

Јелена Карлеуша објави нови фотографии од ТурцијаШоу бизнис и трач

Јелена Карлеуша објави нови фотографии од Турција

Јелена Карлеуша својот летен одмор го минува во ресорт во Турција. Таа не престанува да објавува фотографии во секси костими…

Ријана ја лансираше новата колекција на Fenty SkinМода и убавина

Ријана ја лансираше новата колекција на Fenty Skin

32-годишната пејачка организираше виртуелно лансирање на Fenty Skin, каде се појави во сексапилно издание. Музичката ѕвезда носеше кафеав кожен фустан…

Тејлор Свифт руши рекорди во музичката индустријаМузика и филм
БРАВО!

Тејлор Свифт руши рекорди во музичката индустрија

Не може да се објасни моќта што оваа жена ја поседува во музичката индустрија! Нејзиниот нов, осми студиски албум „Фолклор“…