Инстаграм воведува нова опцијаМобилни и технологија
ПОЛЕСНО ПРЕБАРУВАЊЕ

Инстаграм воведува нова опција

Инстаграм започна со додавање на некои нови опции. Сега широко се лансираат „QR“ кодови со кои луѓето што се обидуваат…

Кендал Џенер има ново момчеШоу бизнис и трач
НЕШТО НОВО НА ПОВИДОК

Кендал Џенер има ново момче

 Кендал Џенер и Девин Букер беа фотографирани од папараците на плажа во Малибу. Новиот пар си разменуваше нежности зад бела…

‘Coffee table’ книги, нов тренди луксузен детал во домотЗанимливости

‘Coffee table’ книги, нов тренди луксузен детал во домот

Oвој период е идеален за мали измени кои симболично ќе означат нов почеток и ќе нè подготват за некои нови…

Возиме ролерки за убаво обликувано телоЗдравје и Фитнес
ИДЕАЛНО ВРЕМЕ Е

Возиме ролерки за убаво обликувано тело

Сонцето и убавото време можеме да ги користиме на многу начини, но дали има подобар начин од активности на отворено…

Лепа Брена повторно ќе игра во филм!?Шоу бизнис и трач
БРАВО!

Лепа Брена повторно ќе игра во филм!?

Лепа Брена после 30 години повторно ќе игра во филм, а се работи за продукцијата „Синиот сафир“, на која ќе…

Елизабет Харли неодоливо згодна и на 55Музика и филм
ДЕФИНИТИВНО Е!

Елизабет Харли неодоливо згодна и на 55

Елизабет Харли  е една од најзгодните актерки на 55-годишна возраст. Актерката неодамна го прослави својот 55 роденден, а таа често…

Канје Вест официјално претседател на САДШоу бизнис и трач
ХМММ...

Канје Вест официјално претседател на САД

Канје Вест се квалификуваше за место на гласачкото ливче во Јута, САД на претседателските избори во ноември како независен кандидат.…

Ријана ја краси насловната на „Harper’s Bazaar“Музика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Ријана ја краси насловната на „Harper’s Bazaar“

Ријана ја краси насловната страница на новото септемвриско издание на „Harper’s Bazaar“. Музичката ѕвезда позираше пред фото-објективот на Греј Соренти,…

Џенифер Лопез е гламурозна диваМузика и филм
WOW

Џенифер Лопез е гламурозна дива

Џенифер Лопез за финалето на шоуто за танцување „World of Dance“ се појави во гламурозна наметка од Balmain. Блескавата наметка…

Викторија и Дејвид Бекам ќе добијат внуче!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Викторија и Дејвид Бекам ќе добијат внуче!?

Синот на Викторија и Дејвид Бекам, Бруклин Бекам неодамна се сврши со Никола Пелц. Тие се верија по 9 месечна…