Игор Стефановски Иџе стигна до подиум на ИмолаСпорт
БРАВО!

Игор Стефановски Иџе стигна до подиум на Имола

Игор Стефановски оваа сезона, поради многуте ограничувања во однос на влез во европските држави, се натпреварува во TCR првенството на…

Џиџи Хадид го покажа трудничкото стомачеМода и убавина
УБАВА ТРУДНИЦА

Џиџи Хадид го покажа трудничкото стомаче

Џиџи Хадид одлучи да сподели со фановите труднички фотографии. 25-годишната убавица објави црно-бели фотографии на кои го истакнува големото стомаче…

Бијонсе објави нов спот за „Brown Skin Girl“Музика и филм

Бијонсе објави нов спот за „Brown Skin Girl“

Бијонсе го објави новиот спот за песната „Brown Skin Girl“. Во видеото се појавува и нејзината ќерка Блу Ајви, а…

Пристигнаа првите модели есенски џемпериМода и убавина

Пристигнаа првите модели есенски џемпери

Есента се приближува и не поттикнува да погледнеме во сегашните високи улични колекции на познати брендови кои веќе ја покажаа…

НАПРЕД, БЕЗ ДА СЕ ЗАБОРАВИ / 15. АКТО ФЕСТИВАЛ ЗА СОВРЕМЕНИ УМЕТНОСТИ 2020 ПРОДОЛЖУВА ВО ПРИЛЕПЗанимливости

НАПРЕД, БЕЗ ДА СЕ ЗАБОРАВИ / 15. АКТО ФЕСТИВАЛ ЗА СОВРЕМЕНИ УМЕТНОСТИ 2020 ПРОДОЛЖУВА ВО ПРИЛЕП

Со изработка на мурал на фасадата на хотелот „Скопје” спроти Меморијален музеј „11 Октомври 1941“  во центарот на Прилеп, на улица…

Концерт на Пламенка Трајковска со наслов Лејдис енд ЏентлменНастани

Концерт на Пламенка Трајковска со наслов Лејдис енд Џентлмен

На 25-ти август во 20.00 часот во Младинскиот парк во Велес  ќе биде одржан концертот на виолинистката Пламенка Трајковска со…

Кајли Џенер се почасти со нов автомобилШоу бизнис и трач
WOW

Кајли Џенер се почасти со нов автомобил

И покрај тоа што има само 23 години, Кајли Џенер,  реалити sвездата и сопственичка на бјути империја живее во голем…

Мајкл Даглас и Кетрин Зита-Џонс се разведуваат?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Мајкл Даглас и Кетрин Зита-Џонс се разведуваат?!

Мајкл Даглас и Кетрин Зита-Џонс донеле одлука за развод… Љубовта што ја чувствувале со години се чини дека веќе не…

Сeлма Хајек ги покажа своите облиниШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Сeлма Хајек ги покажа своите облини

Сeлма Хајек ужива во летниот годишен одмор во Грција, со сопругот, милијардерот Анри Пино. 53-годишната актерка сподели фотографија во темно сино…

Погледнете го првиот трејлер за „The Bаtmаn“Музика и филм
НИЕ СМЕ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ ДА ГО ГЛЕДАМЕ

Погледнете го првиот трејлер за „The Bаtmаn“

Првиот трејлер за „The Bаtmаn“ се појави на интернет пред неговата премиера на виртуелната конвенција во DC FanDome. Режисерот на…