Ева Лонгорија во топ формаМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Ева Лонгорија во топ форма

Познатата актерка ја врати својата фигура.  Ева Лонгорија го искористи максимално карантинот пораси ситуацијата со корона вирусот и  се посвети…

Јелена Карлеуша ужива во ТурцијаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Јелена Карлеуша ужива во Турција

Јелена Карлеуша неодамна замина на одмор во Турција. Пејачката објавува фотографии од плажата, базенот, ресторанот и слично. Дефинитивно знае како…

Новиот Bentley BentaygaАвто-мото
БОГАТ И РАСКОШЕН АВТОМОБИЛ

Новиот Bentley Bentayga

Кога бизнисот и луксузот ќе ги здружат силите доаѓа до фасцинантни резултати.  Луксузното спортско-корисно возило е прво од Bentley што…

Сиара го роди третото детеМузика и филм
УБАВИ МОМЕНТИ

Сиара го роди третото дете

34-годишната пејачка Сиара сподели видео од болница со синчето кое го доби името Вин. Бебето се родило тешко 3,6 килограми.…

20 модели на костими за капење за стилски изглед на плажаМода и убавина

20 модели на костими за капење за стилски изглед на плажа

Ова лето во фокусот е едноставноста, практичноста и функционалноста. Костумите за капење даваат безброј варијанти на комбинирање. Освен на плажа…

Функционални вежби за подигнување на задник и нозеЗдравје и Фитнес
ВЕЖБАМЕ ЗАЕДНО

Функционални вежби за подигнување на задник и нозе

Ако сè уште не сте започнале со вежбање, сега е одлично време да го сторите тоа. Најчесто започнуваме со вежбање…