Јувентус конечно го победи ЛациоСпорт
ВОЗБУДЛИВА УТАКМИЦА

Јувентус конечно го победи Лацио

Јувентус излезе како победник од мечот со Лацио и направи голем чекор кон освојување на нова титула во Серија А,…

Хамилтон со победа во УнгаријаСпорт
ПОВТОРНО...

Хамилтон со победа во Унгарија

Луис Хамилтон доминираше на патеката Хунгароринг и заслужено стигна до победа на трката од Формула 1 шампионатот. Британецот без никакви…

Ники Минаж е бременаМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Ники Минаж е бремена

Познатата раперка Ники Минаж е бремена. Таа одлучи да ја сподели среќната вест на социјалните мрежи, објавувајќи разиграна и блескава…