Сите предности на лубеницатаЗдравје и Фитнес

Сите предности на лубеницата

Лубеницата обично ја сметаме за овошје иако е всушност зеленчук од семејството краставици. По потекло е од Африка, а првото…

Prada ја претстави новата колекцијаМода и убавина

Prada ја претстави новата колекција

Порано или подоцна, модната индустрија мора да продолжи таму каде што застана, да лансира нови колекции и да ја надмине…

Канје Вест ќе одржи предизборен митинг?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Канје Вест ќе одржи предизборен митинг?!

Откако ја објави својата кандидатура за претседател на САД , раперот Канје Вест ќе го одржи првиот предизборен митинг во…

Џастин Тимберлејк стана таткоМузика и филм
ПОВТОРНО!

Џастин Тимберлејк стана татко

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил го добија второто дете. 38-годишната актерка роди момче, а целата бременост беше чувана во тајност.…