Луис Хамилтон победник во трката на ШтаерскаСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Луис Хамилтон победник во трката на Штаерска

Луис Хамилтон е победник во трката за Големата награда на Штаерска, втора во годинешниот шампионат. За разлика од минатиот викенд…

Бела Хадид цензурирана од ИнстаграмМода и убавина
ХМММ...

Бела Хадид цензурирана од Инстаграм

 Бела Хадид  често објавува фотографии на социјалните мрежи. Пред некое времетаа имала непријатно искуство што предизвикало јавно да ги преиспита…

Софија Вергара го прослави роденденот во карантинШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Софија Вергара го прослави роденденот во карантин

Софија Вергара го прослави својот 48-ми роденден. Софија сподели фотографии на својот Инстаграм каде на своите следбеници им покажа како…

Дејвид и Викторија Бекам добија снааШоу бизнис и трач
И ТОА КАКВА СНАА

Дејвид и Викторија Бекам добија снаа

21-годишниот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со 25-годишната актерка Никола Пелц. Бруклин и Никола со фотографија соопштија…

Valentino најавува лансирање на нов парфем, чиј амбасадор е Лејди Гага!Занимливости

Valentino најавува лансирање на нов парфем, чиј амбасадор е Лејди Гага!

Valentino со задоволство го најавува лансирањето на новиот парфем, Voce Viva , дизајниран од креативниот директор Пјерпаоло Пикчиоли во соработка со…