Нова декорација за домот од Rosenthal#Убав живот

Нова декорација за домот од Rosenthal

На крајот на деветнаесеттиот век, Филип Розентал создадал компанија која, по педесет години, станува еден од најуспешните производители на порцелани…

Xiaomi го претстави Mi Smart Band 4CМобилни и технологија
ИНТЕРЕСЕН ДИЗАЈН

Xiaomi го претстави Mi Smart Band 4C

Xiaomi претстави исклучително достапна паметна нараквица, под името Mi Smart Band 4C. Уредот го каракетризира работен век на батеријата од 14…

Бергузар Корел ужива во летните деновиМузика и филм
ШТО ДА НЕ

Бергузар Корел ужива во летните денови

 Познатата Шехерезад сподели фотографии на кои позира во бикини, четири месеци по раѓањето на второто дете. Бергузар Корел се гордее…

Фудбалскиот тим Барселона доби свој официјален автомобилАвто-мото
БРАВО!

Фудбалскиот тим Барселона доби свој официјален автомобил

Играчите на Барселона и претходно официјално користеа различни модели на автомобилските брендови кои ги спонзорираат, како Audi, но ова е…