Започна снимањето на нова сезона на „La casa de papel“Музика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ЈА ГЛЕДАМЕ

Започна снимањето на нова сезона на „La casa de papel“

Започна снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс „La casa de papel“. Собирањето на актерите во сетот беше…

Во домот на Кендал ЏенерШоу бизнис и трач
WOW

Во домот на Кендал Џенер

Кендал Џенер ги отвори вратите на својот дом. 24-годишниот модел им откри на фановите како изгледа куќата во која живее…

Ева Лонгорија во топ формаМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Ева Лонгорија во топ форма

Познатата актерка ја врати својата фигура.  Ева Лонгорија го искористи максимално карантинот пораси ситуацијата со корона вирусот и  се посвети…

Јелена Карлеуша ужива во ТурцијаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Јелена Карлеуша ужива во Турција

Јелена Карлеуша неодамна замина на одмор во Турција. Пејачката објавува фотографии од плажата, базенот, ресторанот и слично. Дефинитивно знае како…

Новиот Bentley BentaygaАвто-мото
БОГАТ И РАСКОШЕН АВТОМОБИЛ

Новиот Bentley Bentayga

Кога бизнисот и луксузот ќе ги здружат силите доаѓа до фасцинантни резултати.  Луксузното спортско-корисно возило е прво од Bentley што…

Сиара го роди третото детеМузика и филм
УБАВИ МОМЕНТИ

Сиара го роди третото дете

34-годишната пејачка Сиара сподели видео од болница со синчето кое го доби името Вин. Бебето се родило тешко 3,6 килограми.…

20 модели на костими за капење за стилски изглед на плажаМода и убавина

20 модели на костими за капење за стилски изглед на плажа

Ова лето во фокусот е едноставноста, практичноста и функционалноста. Костумите за капење даваат безброј варијанти на комбинирање. Освен на плажа…

Функционални вежби за подигнување на задник и нозеЗдравје и Фитнес
ВЕЖБАМЕ ЗАЕДНО

Функционални вежби за подигнување на задник и нозе

Ако сè уште не сте започнале со вежбање, сега е одлично време да го сторите тоа. Најчесто започнуваме со вежбање…

Каја Гербер се разголи за ВогМода и убавина
ХРАБРО

Каја Гербер се разголи за Вог

Каја Гербер , 18-годишната ќерка на Синди Крафорд, сними провокативна фотосесија за септемвриското издание на модното списание Вог Славниот модел…

Деми Ловато се вериШоу бизнис и трач
БРАВО!

Деми Ловато се вери

27-годишната пејачка се вери со актерот Макс Ерик по 5-месечна врска. Музичката ѕвезда сподели фотографии од моментот на романтичното запросување…